W chmurze

Coraz częściej słyszymy informacje o tak zwanych chmurach, co to właściwie jest i do czego służy ?
Chmura to nic innego jak przestrzeń w sieci internet gdzie możemy przetrzymywać nasze pliki i bez trudu mieć do nich dostęp z każdego miejsca z dostępem do internetu. Ale właściwie po co mi chmura ? Skoro wszystkie ważne pliki mam u siebie na dysku komputera lub serwera.

Przypuśćmy że komputer uległ awarii. Są sposoby na odzyskiwanie danych, ale to zawsze jest ryzyko niepowodzenia i strata cennego czasu. Posiadając ważne pliki w chmurze bez trudu możemy je przywrócić na dowolny komputer. Drugim bardzo ważnym aspektem pracy w chmurze jest łatwość dzielenia się informacjami z innymi użytkownikami w przedsiębiorstwie. Wystarczy tylko w swoim panelu chmury wybrać użytkowników którzy mają mieć wgląd do naszych plików i od razu maja do nich dostęp. Jest to o tyle wygodne że nie musimy korzystać z poczty internetowej a modyfikowane przez nas pliki, zestawienia od razu są dostępne dla innych użytkowników. Trzecim aspektem korzyści jakie daje nam chmura jest szybkość przepływu informacji. Od czasu powstania poczty internetowej minęło wiele lat a wielkość wiadomości przesyłanych rośnie w bardzo dużym tempie. Początkowo poczta internetowa była stworzona do pisania wiadomości, jednak w wyniku postępu technologicznego, a co za tym idzie jakości wizualnej przekazywanych informacji, wielkość dokumentów, skanów urosła do dużych rozmiarów. Nie raz Państwo spotkali się z sytuacja, gdzie trzeba było wysłać kontrahentowi lub biurze rachunkowemu skany kilkudziesięciu stron, a przy wysyłaniu wiadomości nastąpił błąd z informacja o przekroczonej wielkości wiadomości lub braku odpowiedzi serwera pocztowego. W tym przypadku chmura jest idealnym rozwiązaniem, wysyłamy tylko kontrahentowi lub biurze tylko skrót do naszych skanów wraz z hasłem dostępu, po drugiej stronie kontrahent lub pracownik biura z łatwością pobierze dane tak jak to ma zazwyczaj miejsce z pobieraniem treści z sieci internet. Nasuwa się teraz kolejne pytanie,, a co z bezpieczeństwem moich plików ? Rozwiązaniem tutaj jest szyfrowanie danych, pliki jakie wysyłamy lub synchronizujemy z chmura są szyfrowane , a cała transmisja odbywa się protokołem SSL, wszystkim Państwu znana z stron bankowości elektronicznej, gdzie jako adres wpisujemy nie http a https

Korzystając z serwisu zgadzasz się na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij